....

..

 
...
...
Yararlı Linkler
E- Posta
Başvuru Kaynakları
Katkı 
Sunanlar
Arşiv

 

Sayı: 11                                     Ana Sayfa                                              18 Eylül 2001

.........

              11 Eylül 2001 AMERİKA


AMERİKALILAR SAVAŞI YAŞADIAmerikalılar 11 Eylül 2001'de kendi evlerinde savaşı yaşadılar. Bugüne kadar, ABD'den binlerce km uzağa yolladıkları kendi emekçileri gurbet ellerde savaşıp öldüler, kayboldular, gazi oldular. Onlar için Amerika'da gözyaşı döküldü, törenler yapıldı, madalyalar takıldı, filmler çekildi. Ama Amerika'ya hiç bomba düşmedi, binalar yıkılmadı, sığınaklara sığınılmadı. Amerikalılar Amerika'da hiç ölmediler, hiç yaralanmadılar.

Vietnam'a bomba yağdırırlarken, radyolardan, TV'lerden, gazetelerden öğrendiler ne olup bittiğini. Irak bombardımanını adeta havai fişek gösterisi seyreder gibi izlediler TV'lerden. Sonra yataklarına girip rahatça uyudular. Çünkü onların devleti artık "0" kayıpla savaş kazanıyordu, pek hoşlarına gitti bu iş. 
Ama şimdi iki büyük kentlerinde savaşı yaşadılar. Savaşın ne pis, ne acımasız olduğunu gördüler. 

Bundan böyle Amerikalıların, savaş çığırtkanlarına kulaklarını tıkayacaklarını umarız.

KİM YAPTI ?

11 Eylülden sonra günler geçtikçe,  artan sayıda parmak, ABD yönetimini gösterir oldu. Dünyanın her yerinde yazarlar, siyaset bilimcileri, gazeteciler, 11 Eylül saldırısının asıl sorumlusunun ABD yöneticileri olduğunu söylemeye başladılar. Bu doğru saptamaya Amerikalı yazarlar ve siyaset bilimcileri de katılmaya başladı.

Evet, asıl sorumlu ABD yönetimi ama tetikçi kim? Sorumluluğu üstüne almayan ABD yönetimi büyük bir patırtıyla tetikçi aramaya başladı. zaten liste hazırdı. Usame Bin Ladin, Taliban, Saddam Hüseyin, Pakistan Başkanı Müşerref vs. Ve derhal ABD içinde Arap kökenli gençler aranmaya başlandı. 4 bin FBI ajanıyla CIA ajanı sonunda hepsi de Ortadoğu kökenli 19 genci zanlı olarak ilan etti.

ABD yöneticileri hedef saptırmak için her türlü aracı kullanıp "dış terörist örgütler" den söz ededursun, aklıbaşında tüm uzmanlar bu saldırıyı dış terör örgütleri en azından yalnız başlarına yapamayacaklarını açıklayarak parmaklarını ABD devleti içine doğrultuyorlar.

1- Dünya Ticaret Örgütünün ikiz kulelerinin güvenlik sistemini ele geçirip, çok iyi etüt edip zayıf noktalarını saptamış olmak,

2- İkiz kulelerin projesini ele geçirip statik hesaplarını inceleyip, kulelerin kaçıncı katına ne şekilde çarpılınca çıkacak yangının kuleleri tutan çelikleri eritip binayı çökertecek bilgilere sahip olmak,

3- Uçak şirketlerinin ana bilgisayarlarına girip, en elverişli uçakları ve uçuş saatlerini hesaplayacak bilgilere sahip olmak,

4- Pentagon'un çok gizli güvenlik sistemini ele geçirip incelemek ve zayıf noktasını saptayabilmek bilgilerine sahip olmak.

Gerektiğini vurgulayan uzmanlar, ayrıca bir uçağın kaçırılması için en az dört kişi gerektiğini, dört uçak kaçırıldığına göre 16 kaçıracak kişi, en azından o kadar sayıda da yardımcı gerektiğini iddia ederek 30 kişilik bir "dış terör örgütü" mensubu kişinin ABD'ye gelip, ellerini kollarını sallayarak dolaşmalarının, planlar yapmalarının mümkün olmadığını söylüyorlar. Ve ekliyorlar; yukarıda sayılan bilgilere sahip üst düzey kişilerin katkısı olmadan bu saldırı yapılamazdı.

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Amerika, 
Afgan'lı Çocukların Hepsini Öldürecek...
.....
ABD yöneticileri üç gün içinde suçluyu saptadılar(!) Suçlu Usame Bin Ladin'di. Ladin Afganistan'da yaşıyor. ABD Afganistan'ı ve Pakistan'ı ültimatom üstüne ültimatom gönderip Ladin'i sınırdışı etmelerini ya da ABD'ye teslim etmelerini istiyor. Bir yandan da Afganistan'a yapacağı saldırının planlarını kullanacağı üsleri saptıyor. Saldırının hemen ardından NATO'nun 5. maddesini NATO'nun diğer üyelerine kabul ettirdiğinden Amerika'ya yapılmış saldırı NATO üyelerine yapılmış sayılıyor. Ve böylece NATO üyesi tüm ülkelerin (Türkiye dahil)  askeri güçlerini ve üslerini kullanma hakkını elde etmişti. Bir yandan uçak gemileri Hint Okyanusunda harekete geçerken başta İncirlik olmak üzere Ortadoğu'daki ABD müttefiki ülkelerin hava üsleri Amerikan uçakları ve silahlarıyla doluyor.

Bu karar, yapılan planlar, askeri yığınaklar ABD'nin yanına NOTO'yu ve Ortadoğu'daki Suudi Arabistan gibi müttefiklerini de alarak Afganistan'a büyük bir saldırı olacağını gösteriyor.

Yoksul ama savaşkan ve fanatik derecede dini duyguları olan Afgan halkının bu saldırı karşısında pes etmeyeceğini Amerikalı uzmanlar bile yazıp çiziyorlar. ABD Vietnam soykırımından sonra Afgan soykırımına hazırlanıyor. Başka bir söyleyişle Vietnam batağından Afganistan batağına saplanmak üzere.

Her savaşta olduğu gibi bu savaşta da sadece silah üreticileri ve silah tüccarları kazanacak. İnsanlık kaybedecek.

İ

N

A

D

I

N

A