Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 
K. MARKS

 

 

YAYIN YÖNETMENİNDEN 

Geçen haftanın gündeminde Başbakan Tayip Erdoğan’ın ABD gezisi vardı . Medyaya bakarsanız bundan önceki Başbakanların başarılı ABD (!) gezilerini solladı AKP genel başkanı … 

Gezinin sonuçlarını şöyle sıralamak olası : Kıbrıs’ da Rumların istediği kuzeye  göç , gayri menkullere sahiplenme , Türk kökenli Kıbrıslıların azınlık olarak kabulü , iki kesimlilikten vazgeçme koşulları konusunda Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ABD Başkanına açık çek vermiş görünüyor ; Karşılığında ise belki Türkiye ‘nin savunmasını takviye amacıyla bir askeri üs ile belli sayıda askeri adada konuşlandırma hakkı ama bu üs ve askerler bir şekilde NATO ile ilişkilendirilip kendi başına inisiyatif kullanmaya kalkması engellenecek .  

Irak’ta petrol üretimi ve gelirinin paylaşımı ABD tarafından belirlenecek , Irak’ta her türlü etnik , dini, mezhepsel ayrılıklar ABD tarafından sonuna kadar kışkırtılacak ama söz olarak da Irak’ın toprak bütünlüğü savunulacak . 

Terör örgütü ABD tarafından kabul edilen PKK ya karşı ABD nin askeri bir hareket düzenleyip düzenlemeyeceğine ABD kendisi karar verecek . Ancak bu yakınlarda böyle bir şey düşünülmüyor . 

CARGİLL şirketine Türkiye Cumhuriyeti Devleti her istediğini vermeyi sürdürecek , ona en ufak bir zorluk bile çıkartılmayacak .  

ABD Tekstil kotasında en ufak bir değişiklik yapmayacak . Nitelikli serbest bölgelerdeki yatırımlar konusu ilerde görüşülecek .  

ABD Türkiye’ nin AB’ ye üye olmasını canı gönülden istemektedir ama bilindiği gibi bu konuda karar verecek olan AB’dir ABD değildir …  

Demirel’in , Ecevit’in , Çiller’in ; Yılmaz’ ın geçmişteki ABD gezilerinden de başarılı(!) olan Tayip gezisinin sonuçları yukarıdaki gibidir.  

İNADINA okurlarına bunları  anlatmanın gereği var mı derseniz burası Türkiye Olmaz Olmaz derim.

  

 

 
sayfa başına dön