Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 
K. MARKS

 16 BİN ÖROYA KOYİİM, SANA Bİ ŞEY OLMASIN 

Halil NEBİLER 

Sevgili ve pek kıymet değer sayın başbakanım.

Onaltı bin yuro, ya da ero ne ki sayın başbakanım. Biz sizi paranız için, maaşınız için sevmiyoruz, biz sizi delikanlılığınız için, Kasımpaşalılığınız için, biz sizi dürüst, mert, yiğit, ümmmet i Muhammed uğruna verdiğiniz savaş ve okuduğunuz şiirler için sevyoruz. Bütün bunların yanında 16 bin öro ne ki sayın başbakanım.

İstdediniz de vermedik mi allah için? Sizden kıymetli mi?

Tükkan sizin.

Ama, sevgili başbakanım be yahu, geliniz benden isteyiniz be ya!

Ne gidiyonuz elalemin başbakanlarına, benim maaşım üç bin öro da senin maaşın 16 bin yuro da diye konuşuyonuz be başbakanım beyaaaa!

Şimdi sayın ve pek sevgili büyüğüm başbakanım, şerefli amirim.

Şimdi be ya, biz de biliüüüz be ya Kasımpaşa kanunlarını be sayın başbakanım beyaa.

Şimdi, koyayım 16 bin öroya beya sayın ve de pek kıymetli başbakanım beyaa. Bööle olmüüki be başbakanım. Sen gel şimdi de ki beya, “A be Halil, bak şindi, elalemin başbakanları 16 bin öro alüüü, ben üç bin beya, olur mu be dayıoğlu, şimdi bu haktan reva mı beya” de, canımı ye beyaaa. Ben ceketimi satayım vereyim sana 16  bin öroyu be gözüm, ama sen gidiyun elalemin gavuruna, diyün ki olmuyü, bunlar bana 3 bin öro veriyo.

 

Şimdi, Recep, bak ben sana bi şey süülüm mü? Şimdi senin yaptığını var ya Çorumlu yapmüü beya bu memlekette. Senin Dışişleri Bakanın gidüü Avrupa bilmem ne mahkemesine, aslında kendi gitmüü de be Recebim de karısı gidiüü be yaa. Türkiyayı şikaat edüü be yaaa. Sen de gidüün, maaşı şikaat ediüüün be ya.

 

A be Recebim, koyayım maaşına beyaaa. Benim maaş 400 milyon beyaaa. Recebim, 300 öro bile etmiüü beyaa. Abe ben şimdi sana ne diyeyim? Aaaaaaayır, şindi sana da bi şey demüüüm de sen yannnış annniüün. Şindi seninki ne kadardı be acanım? Üjjbin biydi neydi. Benim üjjjyüz beyaaa. Kaç edüüü be? Senin kinin onda biri be canım. Ben şindi gideyim Fransa Cumhurbaşkanı Sayın Jacques Chirac’a ne diyüm beyaaa? İstüüün mi gideyim, deyeyim, “A be Jacques Chirac beya, bu Recep bana üjyüz öro veriyu be canım. Benim yaptığım işi senin memleketinde be Jacquesçiğim beya, 1500 öroya yapüüüler be canım” diyeyim mi be Receep baaa?

 

Şiiiiiindi, sen Halil agacığına süüle be canım. Sen ne düün beya?

Ya da ben sana bir sorucuk sorayım be çucuk.

Sen sayı mı saymayı unuttun?

Hiç dayak mı yemedin me cancaaazıım?

 

HALİL NEBİLER

halilnebiler@yahoo.com

halilnebiler@hotmail.com 

 

sayfa başına dön