Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 
K. MARKS

YAYIN YÖNETMENİNDEN 

Hafta içinde bir gizli (!) belge basına sızdı ; Kıyamet koptu .  

TSK –yani ordu- bir yazıyla tüm kaymakamlardan ilçelerindeki insanlar hakkında istihbarat yapmalarını istemiş .  

Bu istihbaratın , Hürriyet Gazetesinin yazdığına göre , demokratlarımızı ve de post-modernlerimizi en korkutan en , telaşa veren yanı , ordu kaymakamlardan “AB yanlıları” ile “ABD yanlılarının  da” saptanmasını istemiş !!!  

Yani onların deyimiyle statükocuların ordu kanadı “demokratlara karşı hareket hazırlıyor” Türkçe’si ufukta darbe var…Darbe olunca AB yanlıları ile ABD yanlıları , geçmişte 12 martta , 12 eylülde solculara olduğu gibi  bu kez kendilerinin cezaevlerine doldurulacaklarını , işkenceden geçirileceklerini , darağaçları kurulup, asılacaklarını , “Hücre eviydi” deyip , evinde oturanların  öldüreceklerini sanıyorlar , ondan korkuyorlar herhalde .

Bu kadar paranoyak olmalarına hiç neden yok . Ordu , neredeyse 60 yıldır ABD yanlısı. ABD öyle buyurduğu için aynı zamanda AB yanlısı da  . Binaenaleyh korkacak bir şey yok ; Rahat olsunlar,  kendilerine bir şeycikler olmaz benden söylemesi!!… 

                                                           ***** 

Seçimlerden sonra  ABD ‘ nin ünlü BÜYÜK ORTA DOĞU  PROJESİ gündeme geliyor . Meşruiyetini Türkiye içinde değil dışarıda , özellikle ABD ‘ de arayan ve de bulan , Recep Tayip Erdoğan ve AKP iktidarı , Amerikanın Orta doğuda kendisine vereceği görevleri gözü kapalı kabule hazır görünüyor .

İşte o zaman takkeler düşecek ve keller görülecek . ABD ve AB ‘ ye karşılıklı ya  da karşılıksız satmış olanlar neler yumurtlayacaklar ? 

                                                       ******* 

İspanya’ da İktidar ,   terör saldırısını ETA’ nın üzerine yıkmayı beceremedi  ve 20 milyondan fazla insanın katılımıyla gerçekleşen saldırıyı kınama mitinglerinden sonra yapılan seçimler sonucunda  yıkıldı gitti . Irak ‘ a saldıran ABD’ nin yanında yer almak muhafazakarlara iktidarı kaybettirirken İspanyolların savaştan yana değil barıştan yana olduğunu gösterdi .

Seçimi kazanan Sosyalist iktidar Irak ‘ ta İşgal  kuvvetlerinin arsında bulunan İspanyol askerlerini derhal geri çekeceğini ilan etti .

Aslında , ABD ‘nin yanında yer almaya kalkan iktidarlar önce bir halk oylaması yapsalar alacakları sonuç hep İspanya ‘ daki olacaktır . Hatta Türkiye’ de bile…

İşte bizim post-modern okumuş yazmışlarımızın telaşı da bundandır…                 

                

 

  

 

 

 

sayfa başına dön