Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 
K. MARKS

 

 

       

VAN’DA İŞÇİLER ÖZELLEŞTİRMEYE KARŞI

Özelleştirme kapsamındaki Sümer Holding AŞ Van Deri ve Kundura Sanayi İşletmesi işçileri, fabrikanın satışa çıkarılmasını protesto etmek için AKP İl Binasında oturma eylemine başladı. Deri-İş Şube Başkanı Tokyay, satış kararının askıya alınmasını istedi.

İşyerlerinin özelleştirilmesini protesto eden Sümer Holding AŞ Van Deri ve Kundura Sanayi İşletmesi işçileri, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Teşkilatı binasında oturma eylemine başladı.

Oturma eylemini sürdüren 124 işçi adına açıklama yapan Türkiye Kundura Sanayii Deri ve Deriden Yapılan Her Türlü Eşya (Saraciye) Yapımı ve Debagat İşleri Kürkçülük Tutkal Sanayii ve Bağırsak İşleme İşleri İşçileri Sendikası (Deri-İş) Van Şube Başkanı Celal Tokyay, Sümer Holding'in Sarıkamış, Tercan ve Diyarbakır işletmelerinin de satışa çıkarıldığını hatırlattı.

Sümer Holding AŞ Van Deri ve Kundura Sanayi İşletmesi'nin 1980'de kar amacı gütmeden, bölgede istihdamı sağlamak ve bölge kalkınmasına katkı sunmak için kurulduğunu hatırlatan Tokyay, "Satış kararı askıya alınmazsa, Doğu ve Güneydoğu Anadolu halkı AKP'yi unutmayacak ve affetmeyecektir" dedi.

            
 

 
sayfa başına dön