.

 
...
...
Yararlı Linkler
E- Posta
Başvuru Kaynakları
Katkı 
Sunanlar
Arşiv

 

                                   Ana Sayfa                                           

.........

Terör Mü Dediniz !

Uğur CANKOÇAK 

Türkiye'den fotoğraflar, 
yargı kararları, 
intihar senaryosu 
ve 
böyyük medyamızın 
böyyük
bir yazarından inciler.

Radikal'den alınmıştırSusurluk davası hakkında İstanbul 6 no'lu DGM'nin verdiği karardan bir bölüm:

        Unvanı, görevi, sıfatı, siyasi ya da sosyal konumu ne olursa olsun suç işleyen herkesin derhal ve en kısa zamanda yargı önüne çıkarılıp hesap vermesi sağlanmalıdır. Suç işleyenin cezasını çekmediği bir toplumda, sosyal ve siyasi istikra sağlanamaz, huzur ve refah tesis edilip sürdürülemez. Suç işleyip de bazı siyasi, sosyal, idari ve yasal koruma kalkanlarının arkasına sığınanlar ile bu koruma kalkanlarını muhafaza edenler ya da kaldırmayanlar unutmamalıdır ki adalet bir gün onlara da lazım olacaktır. İşgal ettiği makam ve mevki ne olursa olsun hiç bir şahıs ve kurum anayasa ve yasaların vermediği yetki ve görevi kullanamaz. Kullanırsa bunu devlet adına yapmış olamaz. Suç işlemiş olur. T.C. devletinin ve yüce Türk milletinin iç ve dış güvenliğinin katillere, uyuşturucu kaçakçılarına, kumarhane işletmecilerine emanet edilmesi, bunlardan medet umulması affedilemez, kabul edilemez bir davranıştır. Suçun oluşumu için teşekkül yeterlidir.

        İstanbul 6 no'lu DGM'nin Susurmuk davası hakkında verdiği karar Yargıtay 8. Daire'si tarafından eksik soruşturma nedeniyle bozuldu. Bu karar davanın uzamasına yol açarak, sanıkların zaman aşımından yararlanabilecekleri yorumları yapılmasına neden oldu. Yani Susurluk davası sanıkları aklanmış olarak toplumun içine katılabilecekler. Ama 6 nolu DGM'nin tarihi kararı boyunlarında asılı olacak.

Evrensel'den Alınmıştır

        Canlı bomba olduğu iddiasıyla gözaltına alınarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi nezaretine konan Yunus Güzel adlı genç savcılığa götürülmek üzere hücresinin kapısı açıldığında ölü olarak bulundu. İstanbul Emn. Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Yunus Güzel hücresinde yatak çarşafıyla kendisini asarak intihar etmiştir.

        Yukarıda gördüğünüz çizim, herhalde polislerin anlatımına göre, büyük gazetelerimizin birinde yayınlandı.

25 Ekim tarihli Hürriyet gazetesinde Ertuğrul Özkök o savaşı kimler kazanmıştı adlı bir makale yazdı. bazı alıntılar yapıyoruz: 
"Tıme Dergisi'nin son sayısında bir tam sayfa Türkiye'ye ayrılmış.

Daha doğrusu Türkiye'nin PKK terörüne karşı kazandığı zaferin analizine. Yazının başlığı şöyle: Birinci elden tecrübe. (....)

Bu savaşın kazanılmasında bazı insanların özel bir rolü olduğunu kabul etmek gerekir. mesela orduda yeni konsepti başlatan komutan, dönemin genel kurmay başkanı Org. Doğan Güreş'ti.

İster kızın ister kızmayın, ama siyasi planda dönemin başbakanı Tansu Çiller'in kararlarının ve cesaretinin önemli etkisi oldu. (...)

Savaşın görünmeyen yüzünün kazanılmasında ad o dönemde verilmiş cesur kararların ve bu kararları, büyük riskler göze alarak uygulayan insanların rolü vardı. Tabii, bu ülkede yeni bir Muğlalı sendromu yaratmayız diyen Cumhurbaşkanı Demirel'in verdiği moral desteği de unutmamak gerekir."(....)

Ertuğrul Özkök'ün unuttuğu isimleri de biz ekleyelim: Dönemin İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, dönemin Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin idi. Hani şu yukarıdaki resimde gördükleriniz..

 İ

N

A

D

I

N

A