Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 K.MARKS

 

 

Sessizliğimiz yanlış anlaşılmasın;
TAVŞANLI İSTİMLAK KÖYLÜLERİ YENİDEN YOLLARDA

Tavşanlı'da 25 Mart Pazartesi günü yapılacak mitingle
"İŞSİZLİĞE, YOKSULLUĞA VE ADALETSİZLİĞE HAYIR..!" denilecek...

1984 yılında çıkan Bakanlar Kurulu Kararı'na; 2000 yılında yayınlanan Çalışma Bakanlığı Tebliği'ne rağmen yüzlerce insan haksız bir şekilde nasıl işsiz ve sefalet içinde bırakılır...

Topraklarımızdan çıkan kömürle bu ülkeye önemli oranda kaynak yaratırken ülkeyi yönetenler bizi nasıl yok sayabilir...

Yasaları uygulamayanlar, bizi görmezden gelenler çare üretmedikleri gibi üretenleri nasıl engelleyebilir...

Tavşanlı istimlak mağduru işsiz maden köylüleri kimseden lütuf istemiyor. Bu ülkenin namuslu ve dürüst yurttaşları olarak haklarını istiyorlar.

Tavşanlı'da defalarca demokratik tepkimizi ortaya koyduk... Ankara'ya yürüdük, Bakanlarla görüştük, sorunlarımızı anlatıp dosyalar sunduk... Bakanlarda dahil görüştüğümüz tüm yetkililer "haklısınız" dediler, söz verdiler. Artık, Yasaların bize tanıdığı, "TKİ'den Sınavsız ve Öncelikli İş hakkı"nın uygulanmasını ve biran önce mağduriyetlerimizin giderilmesini bekliyoruz.

Tavşanlı istimlakzede köylülerinin onurlu mücadelesi devam ediyor... Bütün Türkiye artık bunu biliyor. Bizimle dayanışma içinde bulunanları; sevinci ve üzüntümüzü paylaşanları; bizim mücadelemize köstek olanları bugün de yarında ve özellikle seçimlerde de asla unutmayacağız...

25 Mart Pazartesi günü, saat 09:00'da Cuma Pazarı'nda buluşuyor ve hep birlikte Cumhuriyet Meydanı'na yürüyoruz. Cumhuriyet Meydanı'nda sözlerimizle, türkülerimizle ve coşkumuzla bir kez daha İŞ HAKKI'mızı hatırlatacağız yetkililere. Eminiz ki mücadelemizde bugüne kadar bizi yalnız bırakmayan dostlarımız gene bizimle birlikte olacaklar.


İŞİMİZ, AŞIMIZ VE GELECEĞİMİZ KENDİ ELLERİMİZDEDİR

 
sayfa başına dön