Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 K.MARKS

 

İsrail Saldırısı Sürüyor 

Uğur CANKOÇAK

İsrail, Filistin'i şehir şehir, köy köy işgal etmeye ve Filistinlileri çoluk çocuk, kadın erkek öldürmeye devam ediyor. Cenin mülteci kampının havadan, karadan bombalar, tanklar ve dozerlerle yerle bir ettikten sonra şimdi Gazze Şeridiyle uğraşıyor. Cenin'e  ancak İsrail izin verdikten sonra girebilen Kızılay, Kızılhaç, BM, görevlileri gördükleri katliam karşısında isyan ediyorlar.

İntifada çocuklarının attıkları taşlar ya da intihar komandolarının bedenlerini bomba olarak kullanmaları nedeniyle İsrail terörü (!) durdurmak için askeri hareket başlattığı palavrası artık bütün dünya tarafından görülür oldu.

Bir yanılgı daha ortaya çıktı; o da bütün bu saldırıların ve katliamların Şaron denilen general eskisinin marifeti olduğu.

İsrail Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı ve hatta çok barışsever (!)  Perez, bile İsrail'in Filistin'i ve Filistinlileri ortadan kaldırmak için bu saldırıyı başlattıklarını teker teker itiraf ettiler. İşin daha kötüsü ABD'deki Yahudi lobilerinin yaptıkları saldırıyı destekleyen mitingde atılan sloganlar ve söylenen "İsrail var olacaktır dünya yansa bile" felsefesi yeni bir ari ırk yaratmanın başlangıcı mı acaba diye insanı düşündürüyor.

Gazetelerin yazdığına göre  yapılan anketlerde israillilerin yüzde yetmişden fazlası Filistin'e yapılan saldırı ve katliamı destekliyor. 

ABD, İngiltere, Almanya ve Fransa devletlerinin gizli açık desteğini arkasına alan İsrail'in nerede duracağı henüz belli değil. İsrail'in emperyalizmzin maşası olduğu evvel eski bilinen bir gerçek. Ancak, İsraillilerin saldırıyı desteklemeleri ABD yaşayan Yahudilerin bu saldırıyı desteklemeleri yeni bir durumla karşı karşıya olduğumuzu düşündürüyor. acaba Nazizim hortluyor mu?


 
sayfa başına dön