Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 
K. MARKS

 


Yayın Yönetmeni'nden
DSP, MHP, ANAP Koalisyonu, Cumhurbaşkanını imzalamak zorunda bırakmak için RTÜK yasasını da meclisten aynen geçirmek hevesinde . TBMM 'deki komisyonlardan aynen geçip genel kurula 2 Mayıs Perşembe günü gelen yasa önerisi aynı gün meclisten geçemedi.

Çünkü kavga çıktı TBMM Başkan vekillerinden MHP' li Murat Sökmenoğlu başkanlık kürsüsünü,Başbakan Yardımcısı DSP' li Hüsamettin Özkan'ın kendisine sürekli baskı yapmasını gerekçe göstererek terk etti.

Koalisyonun üç başının isteklerini hiç düşünmeden, otomatik olarak yerine getiren milletvekillerine alışıldığı için MHP' li Murat Sökmenoğlu' nun davranışı yadırgandı.Ama TBMM' nde Başkan vekili sayısı bir hayli fazla, üstelik bir de Başkan var.O da MHP'li.Ve o TBMM Başkanı geçenlerde makamında TGC yöneticilerine "yasa hele bu haliyle çıksın,sonra düzeltilir" diye fikrini açıkladı.Yani önemli olan,hukuk devleti, anayasaya uygunluk falan değil, önemli olan Cumhurbaşkanına haddini bildirmek,geri yolladığı yasayı zorla imzalatmak.

Cumhurbaşkanını hukuk devletine,Anayasaya aykırı bularak imzalamadığı her yasayı, TBMM ne aynen kabul ettirerek geri yollayan sadece 3 kişidir.Koalisyonunu üç başı.O üçün elinde FAST TREC silahı var.TBMM iç tüzüğü değiştirilip DTÖ' nün emriyle AB' nin müzakere yöntemi fast trec TBMM'de iç tüzük haline geldikten sonra, Türkiye de demokrasi üçün dudakları arasında.Ne isterlerse TBMM den geçirirler.Bizim AB ayran budalalarının Avrupa demokrasisi Kopenhag kriterleri diye secde ettikleri demokrasi bu FAST TREC.
O beğenmediğimiz T.C.Demokrasisi, Fast Trec demokrasisinde daha demokrattır,çünkü onun iç tüzüğünde böyle deli gömleği yasaları bir günde meclisten geçirme yöntemleri yoktu. 
Fikret İlkiz ve arkadaşımızın RTÜK yasası hakkındaki yazısını bir kez daha yayınlıyoruz.

İnadına olarak bir kez daha yineliyoruz:Biz RTÜK yasasını tanımıyoruz.Yazımızı sürdürecegiz... 


 
sayfa başına dön