Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 
K. MARKS

 


Yayın Yönetmeni'nden

Sevgili İnadına okurları.Bu hafta önemli bulduğumuz birçok haber var ama biz inadına çalışanları olarak iki konuya ağırlık verelim dedik. Biri Filistin diğeri ise RTÜK. Bu hafta Sayın Fikret ilkiz'in RTÜK'le ilgili yazısını 3.cü kez yayınlamak gereği duyduk.
Kudüs - Telaviv'de "Barış Şimdi" Hareketi'nin yüzbinleri meydanda buluşturduğu an.


Sevgili okurlarımız. Sermayenin Küresel Saldırısına karşın tüm dünyada tepkiler çoğalıyorken İsrail'de barış yanlılarının olması elbette sevindirici. Şaron Yönetimi Gazze' ye yönelik saldırıyı rafa kaldırırken binlerce İsrail' li 'Barış Şimdi' hareketçiler, Arapların Barış planına sahip çıktı.Yaşlı,çoluk,çocuk,engelli,engelsiz ve gençler ellerinde gitarlarıyla alana girip hep bir ağızdan 'İki Halk, İki Devlet' diye haykırması elbette güzel.Güzel de bunca kıyım bunca top-yekun imha planı ne içindi .Hukuksuzluk.İnsan Haklarına saygısızlık elbette..İsrail'in "Dünyanın En Ahlaklı Ulusuyuz"palavrasıyla artık kimseyi kandıramayacağı ortadadır. Bizce ortadadır.Bizim gibi kaç bilmem kim ortadadır.Dünyanın iki gözünden biri kör olmuş diğer taraftaki mazlum ve masum insanları görmüyor.Tek gözle Dünya Haritasını yeniden çizip, yoksul ülkeleri sermayenin kıskacına almak için ABD zaman zaman İsrail gibi taşeron kullanmayı pek seviyor.Ve böyle taşeronlar bulmakta hiç sıkıntı çekmiyor.Daha önce de söylemiştik.Maalesef Türkiye'ye ilk görev Afganistan' da ki uluslar arası gücün komutanlığı olarak çıkmıştı.İkinci olmaz inşallah .İnşallah- maşallah desek de elbette Emperyalizmin küresel patronluğunu üstlenmiş ABD her zaman ben yaptım oldu mantığıyla hareket etmiştir.Yakın geçmişte Irak'a saldırdı sudan sebeple.Afganistan' a saldırdı 11 Eylül'ün müsebbibi diye.Zaten 11 Eylül ABD'nin kendi kabusu değil de ne idi.

Şimdide İsrail'i Filistin'in üzerine saldırtıyor .Neymiş efendim Filistin "Terörist" miş .Elinde taş ve sapandan başka silahı olmayan Filistinlileri, gece gündüz demeden bombalayıp, insanlar evinde hatta uyurlarken buldozerle top-yekun yok etmeleri İsrail'i masum gösterebilir mi.

İşgalci katil İsrail, Kurtla Kuzunun hikayesindeki kurt gibi kurnaz davrandığını sanıyor.

Evet geldik gene RTÜK faslına. Daha öncede yazdık ama tekrarlamakta fayda vardır.Şöyle birkaç saniye düşündüm de Cumhuriyet kurulalı tam 79 yıl olmuş ve biz güzel yurdumuzun insanları hala demokratik olamamışız. Bir 79 yıl daha geçse, yasakçı fikirler iktidar olduğu sürece bu böyle gidecek demektir.Yani yıllar önce kültür emperyalizmi dendiğinde pek bir şey ifade etmiyordu çoğunluk için.Bu gün Güzel yurdumuz insanları hala kültür bakımından,ekonomik olarak küresel sömürüden kurtulma mücadelesi vermektedir.
Toplumda kendini ifade edenler yönetenler.Kendini ifade edemeyenler ise yönetilenler.
Geçmişimizde "Üreten Biziz,Yönetende Biz Olacağız" diyorduk.Hala da diyoruz...
Evet RTÜK meselesi nasıl bir sonuca varacak önümüzdeki hafta belli olacak.Belki de basın yerine Baskının özgürlüğü olacak diye sevinenler azınlıkta kalacak.
Biz sözümüzün önce olduğu gibi,sonuna kadar arkasındayız.
Sağlıkla kalın.Hep öyle kalın...

 
sayfa başına dön