Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 K.MARKS

 
.
Aşağıdaki haberi 3 Eylül tarihli Radikal'de okuduk. Aydın Doğan Cumhuriyet'in ortağıymış. Şimdi de Turgay Ciner ortak olmuş. İlhan Selçuk merak edecek bir şey yok diyor, altın hisseden söz ediyor. Diğer ikiyüz elli ortağı bilmem de bu iki ortak hilal-i ahmer menfaatine mi Cumhuriyete ortak oluyorlar. Bildiğim kadarıyla her ikisi de finans sektörünün kurtlarından, onlara altın hisse falan gibi şeyler ne yazar diye düşünüyorum. sadece iki adete düşmüş olan 'gazete'nin önemlisini yakın bir tarihte yitirecek miyiz acaba diye doğrusu kederlendim.

Uğur CANKOÇAK


Cumhuriyet'e Yeni Ortak

Cumhuriyet gazetesinin yüzde 20'si, Kutlu Savaş tarafından düzenlenen Susurluk Raporu'nda adı geçen işadamı Turgay Ciner'in oldu. Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Başyazarı İlhan Selçuk, gazetenin mali yönetimini yürüten Yeni Gün Holding'in yüzde 20'sinin, 2 milyon dolara Sabah gazetesinin ortağı Turgay Ciner'e satıldığını söyledi. Turgay Ciner böylelikle Yeni Gün Holding'in 250 ortağından birisi oldu.
İlhan Selçuk, "Aydın Doğan'ın bu şirkette 300 bin dolarlık hissesi var. Ayrıca işadamı Ali Haydar Veziroğlu ve Günay Çapan da ortaklarımızdandır. Prensiplerimizi kabul edenlerle görüşüyoruz" dedi. Cumhuriyet Vakfı'nın Yeni Gün Holding'de 'altın hisse' sahibi olduğuna dikkat çeken Selçuk, Ciner'in gazetenin yayın politikasına karışmayacağını belirtti. Selçuk, Ciner'in adının Susurluk Raporu'nda geçtiği hatırlatıldığında ise şöyle konuştu: "Kendisi ile ilgili araştırma yaptık. Hakkında açılan dava yok. İlkelerimizi de kabul etti. Bu nedenle katkıda bulunma isteğine olumlu yanıt verdik."

.
.
.
..
..
.
.
.
.
.
.
.

Turgay Ciner


Radikal'ten alınmıştır

 
sayfa başına dön