Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 K.MARKS

 


Yine Süreyya yine zafer 


*Berlin Olimpiyat Stadı'nda yapılan ''Golden League'in 7. ve son ayağı olan Berlin ISTAF yarışında, 3.58.43'lük bir derece elde eden Süreyya Ayhan, ABD'li Suzy Favor Hamilton ve Belarus'lu Alesya Turova'nın önünde birinciliği aldı. 

Süreyya Ayhan bir zafere daha imza attı. Münih'teki Avrupa Şampiyonası'nda 1500 metrede altın madalya kazandıktan sonra, geçen hafta Brüksel Grand-prix'nde birinciliğini kimsiye bırakmayan Süreyya Ayhan, dün Akşam da Berlin'de ipi göğüsledi. 

Berlin Olimpyat Stadı'nda yapılan ''Golden League'' 'in 7. ve son ayağı olan Berlin ISTAF yarışında, 3.58.43'lük bir derece elde eden Süreyya Ayhan, ABD'li Suzy Favor Hamilton ve Belarus'lu Alesya Turova 'nın önünde birinciliği yakaladı. İlk 800 metreyi yarışta ''tavşan'' olarak koşan Kosankova 'nın arkasında tamamlayan Ayhan, son 700 matredeki temposuyla altın modalyayı boynuna taktı. 

Başarılı atlet yarış sonrası yaptığı açıklamada, ''Bu başarılar bir tesadüf değil. Bu yarışta da birinci olduğum için çok mutluyum. Başarılar arttıkça sorumluluğumuz da artıyor'' diye konuştu. 
Geçen hafta da ''Golden League'' in 6. ayağı olan Brüksel Memorial Van Damme Yarışmaları'nda da birinci olan Ayhan, böylece bu sezonki ''Grand Prix'' puanını 24'e çıkartarak, Paris Grand Prix'ine katılma hakkı elde etti. 

Böylece Ayhan, geçen hafta olduğu gibi 15 Euro'luk para ödülünün sahibi oldu. 
21 bin seyircinin takip ettiği yarışları, Almanya Cumhurbaşkanı Johannes Rau ve Berlin Eyaleti Başbakanı Klaus Wowereit ile Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Osman Korutürk de izledi. 


cumhuriyetten alınmıştır

 
sayfa başına dön