Emekçilerin 
Kurtuluşu
Kendi
Eserleri
Olacaktır.

                 K.MARKS

 


Teşekkürler büyük önder Bush

 PAULO COELHO

Brezilyalı yazarın dünya medyasında yayımlanmak üzere hazırladığı yazı

Teşekkürler büyük önder Bush

Minnet duyulmayı hak ediyorsun. Türk halkının ve Türk parlamentosunun 26 milyar dolara bile satılık olmadıklarını herkese gösterdiğin için teşekkür ederim

Teşekkür ederiz sana büyük önder George W. Bush.
Saddam Hüseyin'in nasıl bir tehlike olduğunu herkese gösterdiğin için teşekkürler sana. Pek çoğumuz onun kendi halkına, Kürtlere ve İranlılara karşı kimyasal silah kullandığını unutabilirdik yoksa. Hüseyin hem kana susamış bir diktatördür, hem de bugünün dünyasında şeytanın en iyi ifade bulduğu kişilerden biridir.
Ama sana teşekkür etmemin tek nedeni bu değil. 2003'ün ilk iki ayında dünyaya daha pek çok önemli şey gösterdin, dolayısıyla minnet duyulmayı hak ediyorsun.
Çocukluğumda öğrendiğim bir şiiri anımsayarak sana teşekkür etmek istiyorum.
Türk halkının ve Türk parlamentosunun, 26 milyar dolara bile satılık olmadıklarını herkese gösterdiğin için teşekkür ederim.
İktidar sahiplerinin aldığı kararlarla halkın arzuları arasındaki uçurumu dünyaya gösterdiğin için teşekkürler sana.
Ne Jose Maria Aznar'ın ne de Tony Blair'in aldıkları oylara bir nebze olsun değer verip saygı göstermediklerini açığa çkez Nelson Mandela'nın konuşmasının ardından gerçekleşmişti- sağladığın için teşekkür ederim.
Savaşı başlatmak için harcadığın onca çabadan sonra genelde bölünmüş olan Arap ülkeleri şubat ayının son haftasında Kahire'deki toplantılarında, tarihlerinde ilk kez oybirliğiyle topraklarının istilasına, her nereden gelirse gelsin, karşı çıktılar. Bunun için de teşekkür ederim sana.
'Birleşmiş Milletler'e tutarlılığını gösterme fırsatı doğmuştur' şeklindeki güzel sözlerine de teşekkürler. Böylece en isteksiz devletler bile Irak'a her türlü saldırıya karşı durmuşlardır.
İngiliz Dışişleri Sekreteri Jack Straw'a 21. yüzyılda 'Bir savaşın ahlaki açıdan haklı nedenleri olabilir' dedirtecek; böylece bütün inanılırlığını yitirmesine neden olacak kadar kışkırtıcı dış politikanıza teşekkürler.
Halihazırda birleşme çabasında olan bir Avrupa'yı bölmeye çalıştığın için de teşekkür ederim; bu kulak arkası edilmeyecek bir uyarıydı.
Bu yüzyılda pek az kişinin üstesinden geldiği bir şeyi başardığın için değiştirmenin anlamını gösterdiğin için teşekkür ederim.
Eh hadi, sabahın tadını çıkar ve o sabahın sana getireceği zaferlerin.
Bizlere kulak vermediğin, ciddiye almadığın için de teşekkürler, oysa biz seni dinliyoruz ve söylediklerini unutmayacağız.
Teşekkürler sana büyük önder George W. Bush. Çok teşekkür ederiz. 

 

 
sayfa başına dön