. 
SAYI : 9  - 4  EYLÜL  2001 SALI 
16  EYLÜL SALI
10. SAYIYI İZLEYİN 

 

 
 
Ana Sayfa
Arşiv Katkıda Bulunanlar Yararlı Linkler E-Mail
 
 
Başvuru Kaynakları

  

Yayın Yönetmeni'nden 

Biçim ve içerik eleştiri ve önerileriniz gelmeye devam ediyor. Hemen belirtelim biçim bakımından renkli albenili diğer web sitelerine İNADINA benzemeycek. Sade yalın biçimimizi sürdüreceğiz.

Haber eksikliği en çok getirilen eleştiri. İnadına hepimizindir. Hiç kimsenin tekelinde değildir. O nedenle özellikle gazeteci ya da stajyer genç arkadaşlarımızın haber eksikliğimizi tamamlamalarında bizce hiç bir mahsur yoktur!

Eleştiri ve sergilemenin dışında çözüm öneriniz aslında İnadına'nın başlığının altında belirtilmişti. Bu sayımızdan başlayarak Sosyalizmi tartışmaya açıyoruz. İnadına'yı hazırlayanlar Türkiye'nin kurtuluş yolunun Sosyalizm olduğu savındalar. Ve Sosyalizm anlayışlarını da giderek açacaklar. Okurlarımızın da bu konudaki görüşlerini yazmalarını bekliyoruz.

CENAN BIÇAKÇI ' YI
ALTI YIL ÖNCE 6 EYLÜL 1995'TE YİTİRMİŞTİK. 

   Sosyalist hareket içinde önemli bir yeri olan Cenan Bıçakçı'nın, İNADINA'nın  hazırlayıcıları için ayrıca özel bir önemi vardır. Bu özel önem, Aybar  ve çevresindeki  kişiler olarak yıllarca birlikte çalışmanın getirdi yakınlığın ötesinde gerek sosyalist  harekete gerekse sendikacılık hareketine yaptırğı katkıdan  kaynaklanmaktadır. 
 Önümüzdeki sayılarda özellikle üzerinde duracağumız, "örgüt içi demokrasi" 
 sorunsalına, sosyalist örgütlenmelerin yeniden yapılanmasının boyutları  konusuna   değinirken, adını hayata geçirdiği "tüzük ve pratik çalışmalarıyla" sık anacağımız  Bıçakçı  için, İNADINA Bağımsızlık, İNADINA Demokrasi, İNADINA Sosyalizm, vazgeçmediği, yıllarca savaş verdiği vazgeçilmez ilkelerdi. 
Önünde saygı  ve özlemle  eğiliyoruz.
 

Haber

Ne Dersiniz?
Erol TOY

Bir Konuşma ve Düşündürdükleri(3)
Mustafa KEMAL / Mustafa SUPHİ
Alev ATEŞ 

MHP'nin Dramı (2)
Erol TOY

Tarımdaki Tehlikeler
Abdullah AYSU

Tek Kurtuluş Yolu Sosyalizm
Uğur CANKOÇAK